مقاله برآورد زيان‌هاي اقتصادي ناشي از وقوع حريق در ايستگاه‌هاي خط1متروي تهران (پست LPS و (RS با استفاده از تکنيک سناريو سازي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله برآورد زيان‌هاي اقتصادي ناشي از وقوع حريق در ايستگاه‌هاي خط1متروي تهران (پست LPS و (RS با استفاده از تکنيک سناريو سازي :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :21

زمینه و هدف: برای اجرایی کردن HSE (سلامت, ایمنی, محیط زیست) در صنعت, اقناع مدیران برای سرمایه‌گذاری در این زمینه جهت توجیه هزینه‌هایی که صرف کنترل ایمنی و بهداشت و همچنین ارزیابی ریسک انجام می شود, بسیار ضروری است. از سوی دیگر, از آنجا که وقوع حریق در سیستم مترو می‌تواند منجر به ایجاد خسارات و تلفات فاجعه‌بار برای جامعه گردد, این مطالعه به عنوان کاری جدید در این زمینه, با هدف تعیین زیان‌های اقتصادی ناشی از حریق در ایستگاه‌های خط 1 متروی شهر تهران(پست‌RS و LPS) انجام یافته است. روش بررسی: در این تحقیق خسارات اقتصادی ناشی از وقوع حریق, پس از شناسایی مهم‌ترین علل بروز خطر حریق با استفاده از تجزیه و تحلیل درخت خطا, از طریق سناریوسازی برآورد گردید. یافته‌ها: میزان خسارت اقتصادی ناشی از وقوع حریق در ایستگاه‌های خط 1 متروی شهر تهران (پست ‌RS و LPS) با سناریوهای حریق ترانسفورماتور خشک و حریق تابلوهای 20 کیلو ولت که بیش‌ترین احتمال وقوع را دارند, بر اساس قیمت‌های سال 1391, به ترتیب در پست LPS به میزان3980میلیون ریال و 6410 میلیون ریال و در پست RS با سناریوهای حریق ترانسفورماتور خشک و تایلوی 750 ولت به ترتیب میزان خسارت 6452 و 70266 میلیون ریال به دست آمد. بحث و نتیجه‌گیری: با توجه به خسارات فراوان اقتصادی ناشی از وقوع حریق در پست‌ها, اهتمام بیش‌تر مسئولان متروی شهری در تدوین یک سیستم مدیریت جامع ارزیابی ریسک در متروی شهر تهران, یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

لینک کمکی