مقاله آينده‏نـگاريِ «واگذاري فرآيندهاي صدور مجـوزهاي ساختماني در شهـرداري‏هاي ايران» با استفاده از «تصميم‏گيـري چند معياره مبتني بر چهارچوب کارت امتيازي متـوازن»

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله آينده‏نـگاريِ (واگذاري فرآيندهاي صدور مجـوزهاي ساختماني در شهـرداري‏هاي ايران) با استفاده از (تصميم‏گيـري چند معياره مبتني بر چهارچوب کارت امتيازي متـوازن) :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :34

مدتی است شهرداری‏های ایران برای بازآفرینی نظام اداری و فرآیندهای کسب و کار خود, راهبرد «واگذاری» در حوزه «فرآیندهای صدور مجوز‏های ساختمانی» را در پیش گرفته‏اند. لیکن بسیاری از مدیران و سیاست‏گذاران ذی‏ربط برای تصمیم‏گیری در خصوص راهکار صحیح و اصولیِ واگذاری آن حوزه از فعالیت‏ها و دست‏یابی به آینده‏ای مطلوب, در سایه ابهامات و تردیدها هستند. امروزه فعالیت‏های «آینده‏نگاری» به عنوان روشی مناسب برای مقابله با پیچیدگی و عدم اطمینان در تصمیم‏گیری‏ها, مورد توجه قرار گرفته است؛ از این‏رو پژوهش حاضر متناسب با فرآیند آینده‏‏نگاری و با مشارکت گروهی از صاحب‏نظران و خِبرگان به شناسایی و بررسی راهکارهای بدیل برای «واگذاری فرآیندهای صدور مجوزهای ساختمانی» پرداخته تا بتواند راهکار برتر را مشخص نماید. بدین منظور با استفاده از روش تحلیل چند معیاره مبتنی بر کارت امتیازی متوازن, عملکرد آتی شهرداری‏ها در صورت به‏کارگیری هریک از آن راهکار‏ها بررسی شد. یافته‏ها مبنی بر این است که شهرداری‏ها در صورت بهره‏گیری از «مدل توسعه یافته هوشمندسازی و واگذاری فرآیندهای صدور مجوزهای ساختمانی با سیماک(سامانه یکپارچه مدیریت املاک)» به عنوان راهکار برتر, مسیر لازم جهت نوسازی و تحول در مدیریت و نظام اداری و شکل‏گیری آینده‏‏ای مطلوب برای آن حوزه از فعالیت‏ها را طی خواهند نمود.

لینک کمکی